Filtrace, chemizace, bublinky

zpět

Jde to i bez filtrace a chemie. Avšak voda by se měla před každým koupáním vyměnit, bez ohledu na počet koupajících, nebo intervalech koupání. Chemické přípravky především zamezují tvorbu bakterií a růst řas. Jiné přípravky se starají o průzračnost vody.

Filtrace

Použití jen chemických přípravků bez filtrace je z hlediska prodloužení intervalu pro výměnu vody malý přínos, který spočívá ve větší bezpečnosti (bakterie/zdraví). Pro optimální využití působení chemických přípravků doporučujeme použití filtrace.

Bakterie: při teplotě nad 18° C se vyvíjejí rychleji, než ve studené vodě a časem pro nás koupající mohou znamenat velké nebezpečí.

Řasy: v chladné i teplé vodě se řasám daří. Ještě před tím, než ji uvidíme v nám známé zelené formě, projeví se zpočátku jako slizký, smekavý povrch, usazený na vnitřních plochách Vašeho koupacího sudu. Řasy mohou pro koupající znamenat zdravotní rizika.

Chemie

Pro použití v koupacím sudu lze doporučit speciální chemický přípravek pro whirpooly a teploty nad 25 °C. Je důležité se řídit pokyny výrobce daného chemického přípravku, pravidelně měřit a regulovat pH vody a nezapomínat na přípravek potlačující růst řas. 

3 možnosti řešení filtrování vody v koupacím sudu 

  • Příprava pro dodatečnou montáž filtrace – prostupy skrz stěnu koupacího sudu 1", na které můžete kdykoliv v budoucnosti připojit filtrační zařízení. Prostupy skrz stěnu koupacího sudu je nutné provést při výrobě koupacího sudu.
  • Samostatná filtrace paket – filtraci si můžete umístit libovolně např. do zahradní stavby (pergola, kůlna, dřevník). Obsahuje: pískovou filtraci s čerpadlem, propojovací paket k filtraci, propojovací hadice 6m (3m sání, 3m výtlak). 
  • Integrovaná filtrace paket - filtrace je umístěna v designovém krytu, kde je chráněna proti povětrnosti. Filtraci lze umístit u koupacího sudu, horní víko krytu filtrace je tak možné využít jako odkládací plochu. Obsahuje: pískovou filtraci s čerpadlem, propojovací paket k filtraci, kryt filtrace.

* Integrovanou filtraci paket je možné dokoupit ke koupacím sudům s přípravou pro dodatečnou montáž filtrace pořízených od roku 2012. V případě zájmu nás kontaktujte.

BUBLINKY? ANO, ALE S PŘEDEHŘEVEM VZDUCHU.

  • Každá z mnoha miliónů bublinek nese teplotu okolního vzduchu, která je vždy o dost nižší, než teplota vody v koupacím sudu. V důsledku si vodu, ve které se chystáte relaxovat, vychladíte během několika minut.
  • Ne každé bublinky jsou hydromasáž, vířivka nebo perlička. Předpisy přesně definují, jaké parametry mají mít trysky (průtoky, poměr vody a vzduchu, atd.).
  • Předpisy pro správné a  hlavně bezpečné zapojení elektroinstalace u masážního systému jsou přísné.
  • Hydromasážní systémy umístěné v koupacích sudech nebudou nikdy mít správné parametry a nebudou v žádném případě představovat plnohodnotnou hydroterapii.
  • Výhoda "hydromasáže, perličky" v koupacím sudu přece jen jedna existuje. Dokáže spolehlivě zamaskovat špinavou, kalnou a nevhodnou vodu ke koupání...
  • Jestli potřebujete bublinky, pořiďte si raději vířivku. Tam je vše vyřešeno s ohledem na bezpečnost a ergonomii. Jedná se o zařízení, které je od počátku konstruované jako vířivé, masážní a relaxační.
  • Náš názor: do koupacích sudů bublinky z výše uvedených důvodů nepatří. Nebudeme vyrábět, podle našeho mínění laciné podbízivé doplňky jako "bublinky" nebo světýlka. Budeme se držet důrazu na bezpečnost, hodnotný design, kvalitu, chytrá řešení a vysoké užitné vlastnosti našich výrobků.
Zvětšit náhled
Koupací sud 180 Nerez - ořech
Zvětšit náhled
Koupací sud 160 Nerez - ořech
Zvětšit náhled
Koupací sud 180 Nerez - kaštan
Zvětšit náhled
Koupací sud 180 Nerez - ořech
Zvětšit náhled
Koupací sud 180 Nerez - eben
Zvětšit náhled
Koupací sud 160 Nerez - ořech
Zvětšit náhled
Koupací sud 180 Nerez - palisander
Zvětšit náhled
Koupací sud 200 - pinie
Zvětšit náhled
Koupací sud 180 Nerez - kaštan

Ke stažení

Zásady ochrany osobních údajů (PDF, 45 kB)