Filtrace a chemizace

zpět

Jde to i bez filtrace a chemie. Avšak voda by se měla před každým koupáním vyměnit, bez ohledu na počet koupajících, nebo intervalech koupání. Chemické přípravky především zamezují tvorbu bakterií a růst řas. Jiné přípravky se starají o průzračnost vody.

Filtrace

Použití jen chemických přípravků bez filtrace je z hlediska prodloužení intervalu pro výměnu vody malý přínos, který spočívá ve větší bezpečnosti (bakterie/zdraví). Pro optimální využití působení chemických přípravků doporučujeme použití filtrace.

Bakterie: při teplotě nad 18° C se vyvíjejí rychleji, než ve studené vodě a časem pro nás koupající mohou znamenat velké nebezpečí.

Řasy: v chladné i teplé vodě se řasám daří. Ještě před tím, než ji uvidíme v nám známé zelené formě, projeví se zpočátku jako slizký, smekavý povrch, usazený na vnitřních plochách Vašeho koupacího sudu. Řasy mohou pro koupající znamenat zdravotní rizika.

Chemie

Pro použití v koupacím sudu lze doporučit speciální chemický přípravek pro whirpooly a teploty nad 25 °C. Je důležité se řídit pokyny výrobce daného chemického přípravku, pravidelně měřit a regulovat pH vody a nezapomínat na přípravek potlačující růst řas. 

2 možnosti řešení filtrování vody v koupacím sudu

  • Příprava pro dodatečnou montáž filtrace – prostupy skrz stěnu koupacího sudu 1", na které můžete kdykoliv v budoucnosti připojit filtrační zařízení. Prostupy skrz stěnu koupacího sudu je nutné provést při výrobě koupacího sudu.
  • Samostatná filtrace paket – filtraci si můžete umístit libovolně např. do zahradní stavby (pergola, kůlna, dřevník). Obsahuje: pískovou filtraci s čerpadlem, propojovací paket k filtraci, propojovací hadice 6m (3m sání, 3m výtlak).

BUBLINKY? Ano, ale s předehřevem vzduchu.

Každá z mnoha miliónů bublinek nese teplotu okolního vzduchu, která je vždy o dost nižší, než teplota vody v koupacím sudu. V důsledku si vodu, ve které se chystáte relaxovat, vychladíme během několika minut.

Ne každé bublinky jsou hydromasáž, vířivka nebo perlička. Předpisy přesně definují, jaké parametry mají mít trysky (průtoky, poměr vody a vzduchu, atd.). Jestli se chceme bavit o bublinkách v souvislosti s hydroterapií, tak se určitě nejedná o komponenty hodící se spíše k provzdušňování zahradních jezírek tzn. nedostatečný vzduchový kompresor a dírkovaná hadice. Tak to opravdu nefunguje.

Zvětšit náhled
Koupací sud 160 Nerez - ořech
Zvětšit náhled
Koupací sud 180 Nerez - kaštan
Zvětšit náhled
Koupací sud 180 Nerez - ořech
Zvětšit náhled
Koupací sud 180 Nerez - eben
Zvětšit náhled
Koupací sud 160 Nerez - ořech
Zvětšit náhled
Koupací sud 180 Nerez - palisander
Zvětšit náhled
Koupací sud 200 - pinie
Zvětšit náhled
Koupací sud 180 Nerez - kaštan
Zvětšit náhled
Koupací sud 180 Nerez - palisander

Ke stažení

Zásady ochrany osobních údajů (PDF, 45 kB)